06.08.2020

Segment popularny to nie wszystko

Deweloperzy przygotowują coraz bardziej zachowawczą ofertę, ograniczając się przede wszystkim do segmentu popularnego. Czy wymagający klient znajdzie na rynku ofertę dla siebie?

Segment popularny to nie wszystko

Segment popularny mieszkań z rynku pierwotnego kwitnie i nawet pandemia nie zdaje się mu zagrażać. W nowych projektach mieszkaniowych królują najchętniej wybierane metraże oraz niewielkie balkony lub tarasy. Jednak wymagania klientów ewoluują, a świadomość swoich potrzeb rośnie – czy klient, który szuka czegoś więcej, ma szanse znaleźć to na rynku mieszkaniowym?

Dobrze zaplanowana przestrzeń w mieszkaniu i poprawnie przygotowana inwestycja nie wystarczą, by odnieść sukces. Wie o tym deweloper Adatex, który swoje inwestycje trzyma z dala od nurtu „less is more”.„Nasze mieszkania są odpowiedzią na wymagania klientów – zamknięte i monitorowane osiedla z kontrolą dostępu pozwalają na pełne poczucie bezpieczeństwa, a to przecież jedna z kluczowych potrzeb. Staramy się dostarczyć jak najwięcej rozwiązań, które zapewniają komfort – parkingi podziemne i duże miejsca postojowe, place zabaw i zielona przestrzeń przeznaczona na rekreację dla mieszkańców, czy duże balkony i tarasy zapewniające prywatność, mają realny wpływ na wygodę mieszkania”.

osiedle gwiezdna sosnowiec

Oferta Adatex opiera się przede wszystkim na świetnych lokalizacjach na Śląsku i Zagłębiu – inwestycje mieszkaniowe realizowane są tutaj w aż 7 miastach. „Lokalizacja jest jednym z najważniejszych czynników, które decydują o komforcie życia, dlatego szukamy naprawdę wyjątkowych gruntów. Klienci doceniają bliskość przyrody i terenów zielonych, dlatego w Siemianowicach Śląskich budujemy tuż przy Parku Górnik. Nie tylko zrewitalizujemy dotychczas szpecące okolicę nieużytki, ale też odrestaurujemy historyczny, ceglany budynek, który będzie pełnił funkcję rowerowni dla mieszkańców”.

Dębowy Park Siemianowice Śląskie

Adatex zdaje się odwrócić panujący na rynku trend – teraz to firma z Zagłębia szuka potencjału na Mazowszu. Odważna decyzja i milowy krok w rozwoju firmy to projekt Osiedla Zielona Podkowa w podwarszawskich Otrębusach:

„Jesteśmy pozytywnie nastawieni, ponieważ mieszkania powstają tuż przy stacji WKD, co gwarantuje wygodny i szybki dojazd do stolicy, a tego zaraz obok ciszy i spokoju szukają klienci”.Doświadczenie w realizacji inwestycji mieszkaniowych pozwoliło firmie na niestandardowe podejście i realizację Osiedla Nowa Dąbrowa, która przypadnie do gustu klientom wymagającym nie tylko dużej przestrzeni, dobrego widoku, ale też czegoś niepowtarzalnego: „Przygotowaliśmy apartament o powierzchni ponad 220 m2 z możliwością stworzenia prywatnej sauny i basenu. Takiego standardu próżno szukać na rynku pierwotnym”.

Nowa dąbrowa Górnicza

Pojawienie się w 2013 na rynku Newconnect oraz coraz większa rozpoznawalność na rynku zwiastują, że w przyszłości możemy spodziewać się kolejnych odważnych realizacji. W planach są kolejne projekty deweloperskie i wejście na nowe rynki lokalne.

Więcej informacji: RynekPierwotny.pl

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

+48 32 203 89 30 / biuro@ign.org.pl