20.01.2023

RynekPierwotny.pl i Platforma Mieszkaniowa pomogą deweloperom i pośrednikom w skutecznej sprzedaży mieszkań

Na początku stycznia 2023 r. firma Property Group Sp. z o.o. właściciel największego portalu nowych mieszkań i domów w Polsce – RynekPierwotny.pl, GetHome.pl i platformy analitycznej BIG DATA RynekPierwotny.pl nabyła 75% udziałów w spółce Platforma Mieszkaniowa S.A.

Platforma Mieszkaniowa S.A. od 2014 r. łączy ofertę deweloperów z pośrednikami nieruchomości i ich klientami, skutecznie wspierając sprzedaż inwestycji mieszkaniowych z rynku pierwotnego.

Decyzja o akwizycji zbiegła się z okresem pełnym wyzwań dla rynku mieszkaniowego. Podwyżka stóp procentowych przez RPP oraz dodatkowe wymogi rekomendacji S, a następnie wojna przyczyniły się do drastycznego ograniczenia sprzedaży mieszkań. Połączenie 13-letniego doświadczenia Property Group z ogromnymi możliwościami i szerokim kanałem sprzedaży, jakim jest Platforma Mieszkaniowa ma zaowocować nowymi, skutecznymi rozwiązaniami, wychodzącymi naprzeciw potrzebom wszystkich uczestników rynku.

Dołączenie Platformy Mieszkaniowej do firmy Property Group, wpisuje się przy tym w zakres działań spółki, której celem jest konsekwentna budowa pakietu skutecznych i elastycznych rozwiązań, wspierających sprzedaż mieszkań w branży deweloperskiej. W 2020 r. firma Property Group w celu podniesienia standardu obsługi klienta wprowadziła, dla współpracujących z nią deweloperów, nowoczesny dedykowany system CRM. Kolejnym krokiem była całkowita przebudowa i rebranding serwisu RynekPierwotny.pl, który jeszcze bardziej dostosowano do zachowań i potrzeb klientów. W 2021 roku z kolei firma wprowadziła na rynek pierwszą ogólnopolską platformę do samodzielnej analizy rynku mieszkaniowego BIG DATA RynekPierwotny.pl, która pozwoliła uczestnikom branży mieszkaniowej na bieżąco analizować zmiany na rynku już chwilę po zakończonym miesiącu. Nieustanny rozwój Property Group wiąże się także z powiększeniem zaplecza wykwalifikowanych pracowników, które obecnie liczy 150 osób.

“Od 13 lat, jako lider segmentu pierwotnego, dajemy deweloperom skuteczne narzędzia sprzedaży, obsługi klienta i analizy danych. W tak trudnych czasach jakie nastały, rozszerzamy ten wachlarz o dodatkową możliwość korzystania z wiedzy i doświadczenia tysięcy pośredników, którzy pomogą firmom deweloperskim w dotarciu do klientów, szukających mieszkań nie tylko na portalach ogłoszeniowych. A to wszystko bez zbędnych formalności i w jasnym systemie rozliczeń za efekt” – tłumaczy Grzegorz Kurowski, prezes zarządu Property Group. 

Z Platformą Mieszkaniową współpracuje blisko 15 000 pośredników.
W ubiegłym roku firma wspierała sprzedaż ponad 600 inwestycji mieszkaniowych, realizując ok. 150-200 transakcji miesięcznie w modelu success fee. Z jej usług korzysta ok. 35 000 klientów rocznie.

Dołączenie do rodziny Property Group to dla nas nowe otwarcie, które wiąże się przede wszystkim z finansowym bezpieczeństwem i dostępem do najnowocześniejszych technologii i zaplecza profesjonalistów. Bez wątpienia rok 2023 będzie dla nas przełomowy i przyczyni się do dynamicznego rozwoju naszych usług. Otwierając przed pośrednikami największą bazę nowych mieszkań z portalu RynekPierwotny.pl mamy pewność, że klienci jeszcze szybciej i w bardziej dopasowany sposób znajdą mieszkanie zgodne z ich potrzebami i możliwościami finansowymi ” – tłumaczy Joanna Kochanowska, członek zarządu Platformy Mieszkaniowej S.A.

Właściciele  Property Group, do końca 2023 roku stawiają za cel podwojenie liczby transakcji, przeprowadzonych za pomocą Platformy Mieszkaniowej na rynku pierwotnym. W pierwszej kolejności mają to umożliwić nowoczesne rozwiązania technologiczne, pozwalające na automatyzację i optymalizację procesów związanych z komunikacją i obsługą na linii deweloper – pośrednik – klient.

Źródło: Rynek Pierwotny

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

+48 32 203 89 30 / biuro@ign.org.pl