Śląskie i Małopolskie Seminarium Rynku Nieruchomości (7,9.09.2011) – RELACJA

Z przyjemnością pragniemy poinformować Państwa o zakończeniu tegorocznego cyklu Seminariów Szkoleniowych dla Rynku Nieruchomości. Pragniemy w tym miejscu serdecznie podziękować wszystkim naszym Gościom za przybycie oraz aktywne uczestnictwo we wszystkich dziewięciu województwach.

Seminaria Szkoleniowe podobnie jak w latach poprzednich stały się doskonałą okazją do wymiany poglądów na temat problemów i zagadnień napotykanych podczas wykonywania pracy zawodowej zarządcy nieruchomości oraz sposobów ich rozwiązywania.

Tradycyjnie, jak co roku ”punktem startowym” Seminariów stał się raport Instytutu Gospodarki Nieruchomościami na temat sytuacji mieszkaniowej w Polsce, podpartym analizą budownictwa społecznego i komunalnego. Duże zainteresowanie oraz żywiołową dyskusję wzbudzał również temat wdrażania ogólnopolskiej certyfikacji zawodu zarządcy nieruchomości.

Jedna z nowości w tegorocznych spotkaniach był temat wsparcia finansowego w obszarze, bez wątpienia, coraz bardziej popularnej fotowoltaiki oraz wykorzystywanie białych certyfikatów do finansowania przedsięwzięć energooszczędnych na budynkach. W czasie tej prelekcji, Prezes Zarządu Instytutu Gospodarki Nieruchomościami – Arkadiusz Borek – informował zebranych o możliwościach i modelach wsparcia finansowego z Unii Europejskiej oraz Wojewódzkich Funduszy Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w obszarze powstania instalacji fotowoltaicznych na budynkach. Informacje na temat wykorzystania białych certyfikatów do finansowania przedsięwzięć energooszczędnych na budynkach spotkały się z dużym zainteresowaniem ze strony uczestników i zainicjowały dalszą dyskusję.

Seminaria Szkoleniowe były okazją na zdobycie i uzupełnianie wiedzy oraz okazją do wymiany poglądów – stały się także możliwością zapoznania się z najnowocześniejszymi produktami i rozwiązaniami dla rynku nieruchomości.

Ważnym punktem Seminariów Szkoleniowych, było wygłoszenie prelekcji przygotowanych przez partnerów biznesowych Instytutu Gospodarki Nieruchomościami:

– KEMATHERM POLSKA Sp. z o.o. pt. ,,Czy wspólnota może wyremontować więcej za mniej?” – preferencyjny kredyt termomodernizacyjny”

– Aereco Wentylacja Sp. z o.o. pt. „Energooszczędne systemy wentylacji w budownictwie mieszkaniowym”.

Tegoroczne Seminaria Szkoleniowe Rynku Nieruchomości odbyły się w dziewięciu największych województwach Polski. Pragniemy z tego miejsca jeszcze raz podziękować wszystkim Uczestnikom za aktywną obecność oraz wspieranie inicjatyw poszerzania wiedzy i dyskusji na istotne tematy rynku nieruchomości.

Masz pytanie? Skontaktuj się z nami!

+48 32 203 89 30 / biuro@ign.org.pl