Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Rynek Nieruchomości | Monitoring nieruchomości | Informacja o wynikach kontroli zbywania nieruchomości komunalnych przez...

Informacja o wynikach kontroli zbywania nieruchomości komunalnych przez gminy (06.07.2005)

"...Przeprowadzona kontrola wykazała, że większość gmin nie posiada długookresowej strategii (planów) wykorzystania gminnego zasobu nieruchomości, która umożliwiałaby prowadzenie racjonalnej polityki w zakresie zbywania i udostępniania nieruchomości komunalnych.
Przeznaczanie nieruchomości do zbycia zdeterminowane było ustaleniami planu dochodów budżetowych na dany rok. Tym samym konieczność uzyskania niezbędnych wpływów do budżetu gminy w danym roku powodowała wyzbywanie się nieruchomości pomimo braku nabywców w przetargach, którzy zaoferowaliby ceny wyższe od ich wartości rynkowej ustalonej przez rzeczoznawców. W takich sytuacjach, dla zrealizowania przynajmniej części założonych dochodów, nieruchomości zbywano poza przetargami w drodze rokowań podejmowanych z wybranymi uznaniowo oferentami, po cenach znacząco niższych od ich wartości, na co pozwalały obowiązujące przepisy ugn..."

Pobierz lub otwórz pełną treść tekstu w formacie MS Word

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.