Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Rynek Nieruchomości | Informacje o mieszkalnictwie

      Monitorowanie mieszkalnictwa w zakresie problematyki budownictwa, kosztów i sposobów finansowania, gospodarki zasobami oraz aspektów społecznych prowadzone jest od 1991 roku, początkowo w Instytucie Gospodarki Mieszkaniowej, a od 2002 r. w Instytucie Rozwoju Miast. W pierwszych latach IGM prowadził badania monitoringowe i publikował je dwukrotnie w ka8dym roku (pierwsze dotyczyło informacji za I półrocze, drugie obejmowało dane za cały rok). W ostatnich latach informacje o mieszkalnictwie dostępne były na stronie internetowej Ministerstwa.

     „Informacje o mieszkalnictwie - wyniki monitoringu za 2007 r." zostały opracowane w Instytucie Rozwoju Miast przez ten sam zespół autorski i jest kontynuacja wcześniejszych badan. Podstawowy materiał badawczy zebrany został w 22 miastach, reprezentujących wszystkie 16 województw. Monitoring dodatków mieszkaniowych przeprowadzono w 50 miastach, w poszczególnych grupach ich wielkości. W przypadku Towarzystw Budownictwa Społecznego informacje uzyskano z 44 jednostek. Ponadto uzyskano informacje z 25 Zrzeszeń Właścicieli Nieruchomości i Zarządców, administrujących budynkami prywatnymi czynszowymi. Wyniki badan własnych IRM zostały uzupełnione danymi GUS, dotyczącymi wysokości i struktury budownictwa mieszkaniowego, a tak8e informacjami Związku Banków Polskich pokazującymi sytuacje w zakresie rozmiarów kredytów bankowych zaciągniętych na cele mieszkaniowe.

      Zakres merytoryczny monitoringu za 2007 r. uległ dalszemu poszerzeniu. Było to w dużym stopniu efektem ustaleń z Departamentem Strategii Budownictwa i Mieszkalnictwa Ministerstwa Infrastruktury, wynikających miedzy innymi z istniejącej koncepcji powołania Europejskiego Centrum Monitoringu Mieszkaniowego.

Dane liczbowe programu Rodzina na Swoim

 

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań

Podstawowe informacje o mieszkalnictwie


Budownictwo mieszkaniowe


Koszty i finansowanie mieszkalnictwa


Gospodarka zasobami mieszkaniowymi


Społeczne aspekty mieszkalnictwa

ZAŁOŻENIA PROJEKTU USTAWY O SPOŁECZNYM ZASOBIE MIESZKAŃ CZYNSZOWYCH, SPOŁECZNYCH GRUPACH MIESZKANIOWYCH ORAZ O ZMIANIE NIEKTÓRYCH INNYCH USTAW

Założenia polityki wsparcia mieszkalnictwa do 2020 roku

 


 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.