Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Boom kredytowy hamowany przez wkład własny

Boom kredytowy hamowany przez wkład własny (2018-06-25)

Gdyby nie spore wymogi dotyczące wkładu własnego, przyrost kredytów mieszkaniowych byłby znacznie większy, a ceny mieszkań poszłyby w górę o 30-40 proc.

Gdyby nie wkład własny...

Popyt na kredyty mieszkaniowe wyraźnie rośnie. Boom hamują jednak wymagania wobec wkładu własnego. Bez nich o kredyt byłoby łatwiej, ale mieszkania byłyby o 30-40 proc. droższe.

Przy kupnie mieszkania na kredyt, szczególnie przy większych kwotach, problemem jest konieczność posiadania sporego zapasu gotówki. Banki wymagają, aby nabywca mieszkania pokrył 20 proc., a minimum 10 proc. jego ceny ze swoich środków. Gdyby tego było mało, nowy właściciel musi też pokryć koszty transakcyjne (np. taksa notarialna, podatek, prowizja pośrednika i banku). Do tego dochodzą koszty odświeżenia, wykończenia czy umeblowania lokum.

Więcej informacji: „Boom kredytowy hamowany przez wkład własny"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.