Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Wciąż rośnie popyt na kredyty mieszkaniowe

Wciąż rośnie popyt na kredyty mieszkaniowe (2018-04-09)

Ten rok bardzo dobrze rozpoczął się dla rynku hipotek i może być drugim z rzędu, kiedy sprzedaż mocno wzrośnie.

BIK indeks popytu na kredyty mieszkaniowe w marcu urósł o 13 proc. - wynika z danych Biura Informacji Kredytowej. Oznacza to, że w marcu, w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK przesłały do BIK zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 13 proc. niż rok wcześniej. Ten wzrost jest prawie taki sam jak ten z lutego (13,4 proc.) oraz wyraźnie wyższy niż w styczniu (7,4 proc.).

Łącznie w marcu o kredyt mieszkaniowy wnioskowało 41,38 tys. osób w porównaniu z 44,77 tys. rok wcześniej, co oznacza spadek o 0,9 proc., ale średnia kwota wnioskowanego kredytu mieszkaniowego nadal rośnie i w marcu wyniosła już 244,10 tys. zł, czyli o 9 proc. więcej niż rok temu.

Więcej informacji: „Wciąż rośnie popyt na kredyty mieszkaniowe"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.