Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Firmy walczą w sądach o grube miliony

Firmy walczą w sądach o grube miliony (2018-03-09)

Wydatki na uzbrojenie działki czasami wolno odliczyć od rocznej opłaty za użytkowanie.

Nakładów poniesionych na budowę dróg i mediów firmy nie mogą zaliczyć na poczet rocznej opłaty z tytułu użytkowania wieczystego gruntu. Od niedawna zabrania tego prawo. W grę wchodzą jednak miliony złotych. Dlatego wielu dużych inwestorów próbuje walczyć w sądzie. Szanse na wygraną są spore.

Płacz i płać

Niekorzystne przepisy wprowadziła nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami, obowiązująca od 23 sierpnia ub.r. Przewidują one, że przy rozliczaniu poniesionych nakładów między właścicielem gruntu (gminą, starostwem), a użytkownikiem wieczystym stosuje się definicję „budowy urządzeń infrastruktury technicznej" z art. 143 ustawy o gospodarce nieruchomościami. Zgodnie z nią chodzi o budowę drogi oraz wybudowanie przewodów lub urządzeń wodociągowych, kanalizacyjnych, ciepłowniczych, elektrycznych, gazowych i telekomunikacyjnych. - Przepis przewiduje jednocześnie, że chodzi jedynie o urządzenia, które zostały wybudowane za pomocą środków unijnych lub publicznych.

Więcej informacji: „Firmy walczą w sądach o grube miliony"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.