Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Układ urbanistyczny przeszkodą dla klimatyzatora

Układ urbanistyczny przeszkodą dla klimatyzatora (2018-01-12)

Konserwator zabytków decyduje również o budynkach niewpisanych do rejestru.

Wydanie pozwolenia na montaż klimatyzatora na elewacji budynku znajdującego się przy ulicy stanowiącej część układu urbanistyczno-architektonicznego wpisanego do rejestru zabytków ma niewątpliwy wpływ na wartość historyczną tego układu - uznał Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie (sygn. akt VII SA/Wa 2686/16).

Rozpoznawał on skargę na decyzję ministra kultury i dziedzictwa narodowego, w której odmówiono wydania zgody na zainstalowanie klimatyzatora na jednej z kamienic z lat 50. Nieruchomość znajdowała się w Warszawie. Budynek nie był wpisany do rejestru zabytków, znajdował się jednak na terenie chronionym konserwatorsko.

W ocenie szefa resortu kultury wskazane prace odbyłyby się ze szkodą dla układu urbanistycznego. Zewnętrzne klimatyzatory stanowią bowiem niepożądany element elewacji, zakłócając jej walory kompozycyjne. W decyzji wskazano też, że zamontowanie współczesnego elementu spowodowałoby zniekształcenie kompozycji detali w elewacji budynku, powodując zmianę jego wyrazu i charakteru.

Więcej informacji: „Układ urbanistyczny przeszkodą dla klimatyzatora"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.