Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Lukę mieszkaniową mogą wypełnić samorządy

Lukę mieszkaniową mogą wypełnić samorządy (2017-12-01)

W Polsce brakuje obecnie około 1,5 mln lokali mieszkalnych. W Szwecji o dach nad głową dla obywateli od dziesięcioleci troszczą się gminy. U nas ostatnio przykładem wsparcia polityki mieszkaniowej państwa jest inicjatywa Oświęcimia

Stan potrzeb wynika z opracowania wykonanego na potrzeby zespołu ekspertów ds. wypracowania rekomendacji w zakresie polityki rodzinnej przy Kancelarii Prezydenta RP.

Niedobór mieszkań na rynku wpływa na wiele decyzji życiowych Polaków - np. dotyczących zakładania rodziny, posiadania dzieci czy gotowości do zmiany miejsca zamieszkania ze względów zawodowych. Tym bardziej że brakuje przede wszystkim mniejszych oraz tańszych lokali, dostępnych dla mniej zamożnych mieszkańców. Zasypanie luki mieszkaniowej to jedno z kluczowych wyzwań zarówno dla rządu, jak i władz samorządowych.

Instrumenty państwa

Rząd ma w swoich rękach kilka instrumentów, którymi może się posługiwać przy kształtowaniu polityki mieszkaniowej. Część z nich pełni funkcję bardziej kontrolną, np. system ksiąg wieczystych czy udział notariusza w transakcjach na rynku mieszkaniowym. Ale są też instrumenty bardziej praktyczne, które mają na celu ułatwienie dostępu do mieszkań dla przeciętnego obywatela.

Więcej informacji: „Lukę mieszkaniową mogą wypełnić samorządy"

Autor: Jan Kowalczyk, Krzysztof Stempień

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.