Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Krajowy Zasób Nieruchomości: ostatnie dni na przesłanie wykazów

Krajowy Zasób Nieruchomości: ostatnie dni na przesłanie wykazów (2017-11-10)

10 listopada starostom oraz prezydentom miast na prawach powiatu upływa termin na sporządzenie pierwszych wykazów nieruchomości należących do Skarbu Państwa, którymi gospodarują.

Chodzi o grunty, na których mogłyby powstać inwestycje w ramach rządowego programu Mieszkanie +.

W pierwszej transzy znaleźć mają tereny położone w granicach gmin miejskich, w miastach w gminach miejsko-wiejskich, a także w dzielnicach m.st. Warszawy. Opóźnienie w przesłaniu zestawień wiązać się będzie z koniecznością zapłaty kary pieniężnej - 500 złotych za każdy dzień zwłoki.

Po 10 listopada samorządy będą miały jeszcze 120 dni na przygotowanie kolejnych ewidencji. Tym razem dotyczących państwowych nieruchomości leżących poza granicami miast, które można wykorzystać na realizację inwestycji mieszkaniowych (kluczowe w tym względzie będą ustalenia planów miejscowych, a w razie ich braku, zapisy w studium).

Więcej informacji: „Krajowy Zasób Nieruchomości: ostatnie dni na przesłanie wykazów"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.