Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Popyt na hipoteki wrócił do wzrostów

Popyt na hipoteki wrócił do wzrostów (2017-11-10)

W październiku, po słabszym wrześniu, popyt na kredyty mieszkaniowe wrócił do dwucyfrowych wzrostów. Cały rok zapowiada się na najlepszy od lat.

Wartość BIK Indeks Popytu na Kredyty Mieszkaniowe wyniosła w październiku +10,7 proc. Oznacza to, że w październiku w przeliczeniu na dzień roboczy, banki i SKOK-i przesłały do Biura Informacji Kredytowej zapytania o kredyty mieszkaniowe na kwotę wyższą o 10,7 proc. niż rok temu.

Oznacza to powrót tempa wzrostu popytu to dwucyfrowego po wrześniowej zadyszce, kiedy urósł tylko o 3 proc. i w sierpniu, kiedy zwiększył się o 7 proc. Wcześniejsze miesiące były wyjątkowo dobre, popyt zwiększał się w lipcu i czerwcu odpowiednio o 24 proc. i 20 proc. Po październiku średnia wartość indeksu od początku roku wyniosła +13,2 proc.

- W październiku łącznie o kredyt mieszkaniowy zawnioskowało 32,1 tys. osób w porównaniu do 29,2 tys. rok wcześniej. Średnia kwota wnioskowanego kredytu mieszkaniowego rośnie i w październiku wyniosła 238,4 tys. zł. To jest o 5,6 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Kredyty mieszkaniowe najczęściej poszukują osoby młode w wieku do 34 lat. Młodzi klienci odpowiadają 50 proc. wnioskowanych kredytów mieszkaniowych. Około 30 proc. wniosków o kredyty mieszkaniowe składają osoby w wieku 35-44 lata, natomiast niecałe 20 proc. wniosków dotyczy osób w wieku 45 lat i więcej - mówi Sławomir Grzybek, dyrektor Departamentu Business Intelligence Biura Informacji Kredytowej.

Więcej informacji: „Popyt na hipoteki wrócił do wzrostów"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.