Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Wywłaszczenie: o zwrot działki nie można się starać w nieskończoność

Wywłaszczenie: o zwrot działki nie można się starać w nieskończoność (2017-11-06)

Wywłaszczeni będą mogli domagać się zwrotu nieruchomości tylko przez określony czas.

Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa proponuje, by po 20 latach nie wolno było podważać decyzji wywłaszczeniowych. Dlatego zamierza znowelizować ustawę o gospodarce nieruchomościami.

- W ten sposób chcemy poprawić bezpieczeństwo obrotu nieruchomościami - mówi Tomasz Żuchowski, wiceminister infrastruktury i budownictwa.

Tysiące działek

Zdaniem prawników zmiana obejmie głównie duże miasta.

- W czasach PRL na ich terenie tysiącom właścicieli zabierano działki, przede wszystkim pod budownictwo mieszkaniowe, ale i pod drogi, parki czy szpitale. Nie zawsze później na nich budowano zgodnie z celem wywłaszczenia - mówi Maciej Obrębski, adwokat. - Teraz, po latach, kwestionowana jest skuteczność wywłaszczenia tych nieruchomości - dodaje.

Sam prowadzi taką sprawę. Dotyczy nieruchomości zabranych w Bydgoszczy pod budowę bulwaru nad Brdą.

Więcej informacji: „Wywłaszczenie: o zwrot działki nie można się starać w nieskończoność"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.