Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Leje się z balkonu na głowę, a nikt go nie reperuje

Leje się z balkonu na głowę, a nikt go nie reperuje (2017-11-03)

Za remont części konstrukcyjnych balkonu płaci wspólnota mieszkaniowa. Jednak właściciele na swój koszt mogą położyć płytki i pomalować barierki.

Balkony to często kość niezgody we wspólnocie mieszkaniowej. Nikt nie chce płacić za ich remonty. Właściciele uważają, że to obowiązek wspólnoty, ta zaś, że właścicieli. Nie ma też przepisów, które wprost rozstrzygałyby ten problem. Ale nie brakuje orzecznictwa, dzięki któremu jest łatwiej.

Wspólne części

Duże wspólnoty mieszkaniowe (powyżej siedmiu lokali) rządzą się ustawą o własności lokali. Artykuł 14 tej ustawy przewiduje, że właściciel lokalu ponosi wydatki związane z jego utrzymaniem i musi uczestniczyć w kosztach zarządu związanych z utrzymaniem nieruchomości wspólnej. Na koszty zarządu nieruchomością wspólną składają się m.in. wydatki na remonty i bieżącą konserwację. Ustawa nie określa dokładnie, co należy rozumieć pod pojęciem nieruchomości wspólnej. Wylicza tylko przykładowo, że chodzi o: grunt, części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali.

Więcej informacji: „Leje się z balkonu na głowę, a nikt go nie reperuje"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.