Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Jak tanie będzie Mieszkanie plus

Jak tanie będzie Mieszkanie plus (2017-11-03)

Czynsze za rządowe lokale nawet po uwzględnieniu dodatkowych kosztów wynajmu mają być niższe niż stawki rynkowe.

Rządowy program Mieszkanie+ ocenia Andrzej Prajsnar, ekspert portalu RynekPierwotny.pl:

Rząd zapowiadał, że czynsz za lokale budowane w ramach programu Mieszkanie+ nie przekroczy 10 - 20 zł za mkw. Najem z możliwością wykupu mieszkania miał być droższy o 2 - 4 zł za mkw. Zaproponowane niedawno stawki najmu rzeczywiście mieszczą się we wcześniej określonym przedziale. Trzeba jednak pamiętać, że urzędowa stawka nie uwzględnia wszystkich kosztów najmu.

W projekcie rozporządzenia rząd wyznaczył maksymalne czynsze w miastach wojewódzkich i w pozostałych miejscowościach. W gminach graniczących z miastami wojewódzkimi lub tworzących obszar metropolii czynsze mają być wyznaczane jako średnia arytmetyczna dwóch podstawowych wskaźników (dla pobliskiego dużego miasta i pozostałej części województwa).

Więcej informacji: „Jak tanie będzie Mieszkanie+"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.