Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Frankowicze zaczynają wygrywać w sądach z bankami

Frankowicze zaczynają wygrywać w sądach z bankami (2017-10-16)

Wiele osób uważa, że banki są bezkarne - mówi Marcin Szymański, adwokat i partner w kancelarii Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy.

Od kilku lat pojawiają się różne pomysły pomocy osobom, które mają problemy ze spłatą kredytu we frankach. W piątek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie prezydenckiego projektu w tej sprawie. Jak Pan ocenia te propozycje?

Marcin Szymański, adwokat i partner w kancelarii Drzewiecki, Tomaszek i Wspólnicy: Moim zdaniem jest on korzystny dla banków, dla kredytobiorców już mniej. Projekt ustawy przewiduje swoistego rodzaju ugody, tj. umowy restrukturyzacyjne.

W takiej umowie zadłużenie kredytobiorcy będzie ustalane na nowo w złotówkach, w niższej wysokość, aniżeli wynosiło zadłużenie kredytobiorcy we frankach w przeddzień zawarcia umowy restrukturyzacyjnej, przeliczonego na złote według średniego kursu CHF w NBP z tego samego dnia.

Więcej informacji: „Frankowicze zaczynają wygrywać w sądach z bankami"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.