Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Podatek od nieruchomości 2018. O ile wzrosną opłaty?

Podatek od nieruchomości 2018. O ile wzrosną opłaty? (2017-10-09)

Jesteś właścicielem mieszkania, działki czy garażu? Twoim obowiązkiem jest zapłata podatku od nieruchomości. Dowiedz się, o ile wzrosną stawki maksymalne w 2018 r.

Jak wynika z komunikatu Prezesa GUS z GUS z 11 lipca 2017 r. (M.P. z 2017 r., poz. 697) ceny towarów i usług konsumpcyjnych w pierwszym półroczu 2017 r. wzrosły o 1,9% w stosunku do pierwszych sześciu miesięcy roku 2016. Przedstawiony wskaźnik cen ma wpływ na corocznie ustalane przez ministra właściwego do spraw finansów publicznych (aktualnie Minister Rozwoju I Finansów) górne granice stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych (tzw. stawki maksymalne) - w tym, podatku do nieruchomości. Oznacza to, że wskazane wyżej stawki wzrosną o ok. 1,9% w 2018 roku w porównaniu do 2016 roku. Wzrost o 1,9 proc. nie musi jednak dotyczyć wszystkich stawek, gdyż zgodnie z zasadami zaokrąglania dokonuje się ich w górę do pełnych groszy.

Należy jednak zaznaczyć, że ostatecznie o wysokości podatków i opłat lokalnych w danym roku decyduje gmina. Oczywiście nie mogą być one wyższe niż te, które zostały ustalone przez Ministra Fiansnów. W sytuacji, gdy gmina nie uchwali stawek na nowy rok, obowiązywać będą stawki dotychczasowe.

Poniżej przedstawiamy stawki maksymalne podatku od nieruchomości w 2018 r. (Według obwieszczenia Ministra Rozwoju i Finansów z 28 lipca 2017 r. w sprawie górnych granic stawek kwotowych podatków i opłat lokalnych w 2018 r., opublikowanego w Monitorze Polskim z 9 sierpnia 2017 r., poz. 800.

Więcej informacji: „Podatek od nieruchomości 2018. O ile wzrosną opłaty?"

Autor: Maciej Suchorabski

Gazeta Prawna

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.