Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Sprzedaż mieszkań nie przestaje rosnąć

Sprzedaż mieszkań nie przestaje rosnąć (2017-10-09)

Deweloperzy spodziewają się utrzymania dobrej koniunktury.

Po udanej I połowie 2017 r. także III kwartał okazał się bardzo satysfakcjonujący dla deweloperów mieszkaniowych.

Najszybciej wynikami pochwaliły się spółki notowane na warszawskiej giełdzie i Catalyst. Po dziewięciu miesiącach tego roku 19 analizowanych firm znalazło nabywców na w sumie 21,5 tys. mieszkań, czyli o 27 proc. więcej niż rok wcześniej.

Potentaci i gepardy

Na pierwsze miejsce zestawienia wskoczył Dom Development, który sprzedał po trzech kwartałach tego roku 2,93 tys. lokali, o 45 proc. więcej niż rok wcześniej. Skokowy wzrost to efekt przejęcia Euro Stylu w połowie tego roku - tym samym skoncentrowana na Warszawie firma weszła na rynek trójmiejski.

Na drugą lokatę spadł działający w Warszawie i Gdańsku Robyg, który znalazł nabywców na 2,7 tys. mieszkań, o 28 proc. więcej niż rok wcześniej. O ile w stolicy deweloper widzi jeszcze możliwości wzrostu, o tyle w Gdańsku jest blisko sufitu. Stąd decyzja o ekspansji na rynek wrocławski.

Więcej informacji: „Sprzedaż mieszkań nie przestaje rosnąć"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.