Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Polska wśród państw o najwyższym średnim zysku za wynajem mieszkania

Polska wśród państw o najwyższym średnim zysku za wynajem mieszkania (2017-08-04)

Polska znalazła się w grupie państw, w których wynajmowanie mieszkania przynosi najwyższy średni zysk - wynika z 6. edycji raportu „Property Index. Overview of European Residential Markets" firmy doradczej Deloitte.

Jak poinformowała w poniedziałek firma Deloitte, w raporcie podsumowano sytuację na rynku nieruchomości największych miast w 18 krajach Unii Europejskiej oraz Izraelu.

W opinii dyrektor w Dziale Doradztwa Finansowego Deloitte Marty Kamionowskiej poszukiwanie nowych produktów inwestycyjnych przez inwestorów instytucjonalnych, rosnąca mobilność społeczeństwa oraz stopniowe odchodzenie od stereotypu mieszkania na własności sprzyjają rozwojowi segmentu mieszkań na wynajem

W raporcie podano, że największy udział mieszkań pod wynajem w stosunku do ogółu lokali mieszkalnych mają Niemcy (54,3 proc.). W Polsce wskaźnik ten wynosi 15,3 proc. Najmniej wynajmowanych mieszkań jest w Słowenii i na Węgrzech, w których ich udział do ogółu mieszkań wynosi odpowiednio 2,4 i 3,9 proc.

Eksperci Deloitte obliczyli, że na największy średni roczny zysk z tytułu wynajmowania mieszkania w wysokości 8,9 proc. mogą liczyć właściciele lokali w duńskim mieście Odense oraz w Budapeszcie (7,9 proc.).

"Polskie miasta wypadły pod tym względem bardzo korzystnie. Zysk netto (stosunek rocznego przychodu z najmu pomniejszonego o koszty eksploatacji do łącznego kosztu zakupu i adaptacji mieszkania) w Warszawie w 2016 roku wyniósł średnio 6 proc., w Krakowie 6,6 proc., Łodzi 7,2 proc. oraz Wrocławiu 7,4 proc." - podano.

Więcej informacji: „Raport: Polska wśród państw o najwyższym średnim zysku za wynajem mieszkania"

Gazeta Prawna

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.