Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | MIB: Nie będzie sankcji za deklarowanie wartości nieruchomości na własne...

MIB: Nie będzie sankcji za deklarowanie wartości nieruchomości na własne potrzeby (2017-08-04)

Ustawa o gospodarce nieruchomościami nie przewiduje sankcji dla osób, które podają wartość nieruchomości na własne potrzeby lub podczas wypełniania oświadczeń majątkowych - oświadczył Szymon Huptyś, rzecznik resortu infrastruktury i budownictwa.

Rzecznik, w oświadczeniu przekazanym w środę, zaznaczył, że w przypadkach "oświadczenia majątkowego radnego, czy też informacji o spodziewanej cenie mieszkania w ogłoszeniu o sprzedaży, deklaracji spadkowej - nadal można samodzielnie zadeklarować wartość nieruchomości".

Jego zdaniem "nowelizacja ustawy o gospodarce nieruchomościami, która wejdzie w życie 1 września br., będzie dyscyplinować rzeczoznawców majątkowych, czyli osoby profesjonalnie zajmujące się wyceną nieruchomości, do działania w określonych przez prawo formach organizacyjnych".

Podawanie wartości nieruchomości na własne potrzeby pozostaje bez zmian. "Ustawa o gospodarce nieruchomościami nie przewiduje sankcji dla osób, które podają wartość nieruchomości na własne potrzeby lub podczas wypełniania oświadczeń majątkowych, deklaracji podatkowych czy innych czynności. Osoby te nie sporządzają opinii o wartości nieruchomości w formie operatu szacunkowego, o której mowa w art. 156 ust. 1." - zaznaczył.

Rzecznik resortu przyznał w rozmowie z PAP, że jego oświadczenie ma związek z pytaniami kierowanymi do resortu oraz z wtorkowym artykułem DGP. "Za samodzielne oszacowanie wartości nieruchomości już od 1 września trzeba będzie zapłacić karę - nawet 50 tys. zł" - napisano w gazecie.

Więcej informacji: „MIB: Nie będzie sankcji za deklarowanie wartości nieruchomości na własne potrzeby"

Forsal

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.