Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Służebność przesyłu według dotychczasowej trasy urządzeń...

Służebność przesyłu według dotychczasowej trasy urządzeń przesyłowych - uchwała SN (2017-08-01)

Służebność przesyłu dla istniejących już urządzeń przesyłowych nie może mieć innego przebiegu niż dotychczasowy.

Tak wynika z wczorajszej uchwały Sądu Najwyższego (sygn. akt III CZP 28/17).

Jest ona odpowiedzią na pytanie prawne Sądu Okręgowego w Bielsku-Białej, który rozpatrywał sprawę  o ustanowienie służebności przesyłu na prywatnej nieruchomości. Wnioskodawca - spółka akcyjna z branży telekomunikacyjnej - chciała uzyskać prawo korzystania z nieruchomości pani J.T. dla potrzeb eksploatacji istniejących na niej urządzeń telekomunikacyjnych: studni kablowej i infrastruktury podziemnej. Domagała się też zapewnienia spółce i osobom działającym na jej zlecenie swobodnego dostępu do urządzeń w celu przeprowadzenia koniecznych remontów, konserwacji, modernizacji, usuwania awarii, wymiany, itp.

Więcej informacji: „Służebność przesyłu według dotychczasowej trasy urządzeń przesyłowych - uchwała SN"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.