Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Reprywatyzacja w Warszawie: przybywa wątpliwości

Reprywatyzacja w Warszawie: przybywa wątpliwości (2017-08-01)

Większość nieruchomości dekretowych w stolicy została oddana z naruszeniem prawa - uważa stowarzyszenie Wolne Miasto Warszawa.

Stowarzyszenie przeanalizowało 105 decyzji dotyczących zwrotu nieruchomości wydanych przez ostatnie dziesięć lat.

- We wszystkich doszukaliśmy się rażącego naruszenia prawa - poinformował w poniedziałek na konferencji prasowej Karol Perkowski, rzecznik prasowy stowarzyszenia.

Zdaniem stowarzyszenia zwroty w tych wypadkach są nieważne, a takich decyzji może być znacznie więcej.

Aby zwrot (czyli ustanowienie prawa użytkowania wieczystego do nieruchomości) był możliwy, musiały być spełnione przesłanki z art. 7 dekretu Bieruta. Trzeba było złożyć wniosek w wyznaczonym przez dekret terminie, korzystać z gruntu w sposób niesprzeczny z planem odbudowy stolicy oraz być w momencie złożenia wniosku w posiadaniu nieruchomości. Zdaniem stowarzyszenia ratusz, wydając decyzje zwrotowe, powinien weryfikować, czy wnioskodawca, gdy wchodził w życie dekret Bieruta, faktycznie władał gruntem. Nie zawsze tak się działo. Dlatego decyzje są nieważne.

Więcej informacji: „Reprywatyzacja w Warszawie: przybywa wątpliwości"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.