Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Koniec MdM czy spadną ceny lokali na obrzeżach

Koniec MdM czy spadną ceny lokali na obrzeżach (2017-05-15)

Część firm będzie się musiała mocniej postarać, by przyciągnąć klientów. Program „MdM" był czasem traktowany jak substytut promocji.

Rządowy program dopłat do kredytów „Mieszkanie dla młodych" istnieje już właściwie tylko na papierze. Połowa z przyszłorocznej puli jest już zarezerwowana. Reszta będzie do wzięcia w styczniu 2018 roku. Co zrobią deweloperzy, którzy mają w ofercie emdeemowskie mieszkania? Czy lokale na obrzeżach, na które nie dostaniemy dopłaty, będą przeceniane? A czy te z lepszymi adresami zdrożeją?

Substytut promocji

Według Marcina Urygi, analityka Emmerson Realty, szanse na obniżki cen gorzej zlokalizowanych mieszkań są niewielkie. - Jeśli deweloperzy oferowali lokale w cenach poniżej limitu „MdM", nie będą skłonni do dużych przecen - ocenia analityk. - Bardziej prawdopodobne, że po tłustym początku roku firmy spróbują nieco podnieść, a przynajmniej zróżnicować ceny, testując rynek - przewiduje. I dodaje, że nieco zdrożeć mogą te mieszkania, których ceny do limitów dopłat były dopasowywane na siłę. Teraz deweloperzy stracą motywację.

Więcej informacji: „Koniec „MdM”: czy spadną ceny lokali na obrzeżach"

Źródło: Rzeczpospolita

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.