Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Opis technologii rękawa BRAWOLINER – bezinwazyjna renowacja przyłączy i...

Opis technologii rękawa BRAWOLINER – bezinwazyjna renowacja przyłączy i pionów kanalizacyjnych w budynkach mieszkalnych i lokalach użytkowych (2017-05-08)

Zakres stosowanej technologii

Technologia BRAWOLINER służy do renowacji  trudno dostępnych przewodów kanalizacyjnych w budynkach (oraz przyłączy), w zakresie średni DN50 do DN250, z łukami i kolanami do 90 stopni, ze zmianą średnic, których stan technicznym wymaga przedsięwzięcia stosownych środków, aby usunąć nieszczelności, zabezpieczyć przewód przed korozją i wydłużyć żywotność systemu kanalizacyjnego na kolejne dekady.

Łuki i kolana do 90 stopni

2 zmiany średnic

Przetestowany wg Niemieckich standardów

Łuki i kolana do 90 stopni 2 zmiany średnic Przetestowany wg Niemieckich standardów

 

Zalety

Technologia nie wymaga rozkuwania ścian czy posadzek w lokalach. Unika się wtedy wielodniowych remontów, utrudnień w użytkowaniu pomieszczeń, uciążliwego kurzu i hałasu - to ważne zalety tego rozwiązania. Renowację pionu można przeprowadzić w najkrótszym możliwym czasie bez uciążliwości dla mieszkańców i najemców. Sama renowacja może trwać zaledwie kilka godzin dla jednego pionu kanalizacyjnego w budynku 10 piętrowym.

 

Proces renowacji

Cały proces renowacji rozpoczyna się od czyszczenia oraz inspekcji CCTV danego przewodu przewidzianego do renowacji, w trakcie której określa się stan technicznych rury kanalizacyjnej, jej średnicę wewnętrzną, całkowitą długość, miejsca nieszczelności oraz lokalizuje miejsca podłączeń mieszkań jak również nieliniowość przebiegu (kolana, łuki, zmiany średnic itp.) Technologia Brawoliner składa się rękawa tekstylnego pokrytego folią poliuretanową, który nasącza się specjalnie dopasowaną żywicą epoksydową o nazwie Brawo.

Rękaw Brawoliner + Żywica Brawo = Utwardzony rękaw w starym przewodzie
Rękaw Brawoliner Żywica Brawo Utwardzony rękaw w starym przewodzie

Tak przygotowany rękaw wprowadza się do rury kanalizacyjnej poprzez inwersję z bębna inwersyjnego. Bęben jest umieszony w miejscu rewizji (np. w piwnicy) lub w miejscu odpowietrzenia przewodów (np. na dachu budynku). Gdy rękaw jest już całkowicie wywinięty w przewodzie następuje utwardzenie żywicy, a tym samych powstanie zupełnie nowej rury w starym przewodzie kanalizacyjnym.

Inwersja (wywinięcie) rękawa do przewodu kanalizacyjnego z bębna inwersyjnego za pomocą sprężonego powietrza
Inwersja (wywinięcie) rękawa do przewodu kanalizacyjnego z bębna inwersyjnego za pomocą sprężonego powietrza

 

Zakończenie prac

Włączenie przewodu do eksploatacji następuję po odcięciu końcówek rękawa, otwarciu włączeń bocznych oraz zamontowaniu standardowych kształtek lub rur rewizyjnych.

Odcięcie końców rękawa po utwardzeniu

Otwarcie czynnych bocznych włączeń

Odcięcie końców rękawa po utwardzeniu Otwarcie czynnych bocznych włączeń

 

Podsumowanie

Technologia renowacji pionów kanalizacyjnych, w systemie BRAWOLINER , to sprawdzone rozwiązanie dla problematyki trudno dostępnych przyłączy i pionów kanalizacyjnych w budynkach mieszkalnych i lokalach użytkowych. Umożliwia szybkie uszczelnienie przewodów bez konieczności ich wykuwania ze ścian. Brak hałasu, kurzu i konieczności odtwarzania posadzek, niekiedy i całych pomieszczeń, daje zupełnie nowe możliwości dla właścicieli i zarządców nieruchomości w podejmowaniu decyzji o remoncie obiektów kanalizacyjnych. System ten posiada aprobatę techniczną DiBT (Niemiecki Instytut Techniki Budowlanej) do stosowania wewnątrz budynków z określeniem klasyfikacji ogniowej wyrobu budowlanego B2 wg PN-EN 13501-1. Ważnym argumentem jest jej neutralność rękawa po jego utwardzeniu, a co za tym idzie bezpieczeństwo dla samych mieszkańców. Liczne realizacje i obiekty referencyjne potwierdzają trwałość w stosowaniu i bezpieczeństwo w użytkowaniu dla technologii BRAWOLINER.

 

Realizacje - wybrane projekty

Renowacja pionów deszczowych w Galerii Narodowej Zachęta w Warszawie (2010 r.) Renowacja pionów deszczowych w Pałacu na Wodzie, Łazienki Królewski w Warszawie (2013 r.)

Realizacja 1

Realizacja 2

Renowacja pionów deszczowych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie (2013 r.) Renowacja pionów deszczowych w Katowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej w Katowicach
(2015/2016 r.)

Realizacja 1

Realizacja 1

 

Firma MC-Bauchemie Sp. o.o.

 otrzymała prestiżową nagrodę

Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami

w kategorii „Inwestycja mieszkaniowa - nowe technologie" w roku 2015 za realizację projektu:

„Renowacja pionów deszczowych w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie"

Inwestycja Roku 2015

 

 

MC Bauchemie

www.mc-bauchemie.pl

 

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.