Polish English German
Baza firm Dodaj firmę
Zapisz się na bezpłatny newsletter:
  Twój e-mail:

Pochwal się swoim profesjonalizmem

 

E-learning
Podnoszenie kwalifikacji
Internetowa
giełda nieruchomości
aktualności
Poradnik ekspertów
formularz zapytaniaStrona główna | Aktualności | Rozliczenie zużycia energii cieplnej, z uwzględnieniem zmian w prawie...

Rozliczenie zużycia energii cieplnej, z uwzględnieniem zmian w prawie energetycznym (art. 45a) (zmiany w regulaminach – aspekty prawne i praktyczne) (2017-05-05)

Uwzględniając wnioski członków Delegatury Dolnośląskiej Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami – wskazujących na konieczność reakcji na skutki zmian prawa energetycznego (art. 45a) – zarząd Delegatury organizuje niniejsze szkolenie – seminarium.

Program szkolenia obejmuje także praktyczne rozwiązania zapisów regulaminów i umów dotyczących rozliczeń zużywanej (dostarczanej) energii cieplnej – po wyrokach sądowych – uznających dotychczasowe zapisy regulaminów rozliczeń za niezgodne z prawem.

Zrodziło to bardzo poważne kłopoty spółdzielniom, wspólnotom mieszkaniowym i innym zarządcom – stąd propozycja szybkiego skutecznego uregulowania rozliczeń zwłaszcza w sytuacji świadomej ingerencji użytkowników.

Szkolenie prowadzić będzie:

P. Dariusz Wociór radca prawny. Prowadzi Kancelarię Radcy Prawnego. Wieloletni pracownik dużej spółdzielni mieszkaniowej, zajmujący się obsługą prawną spółdzielni i wspólnot. Prowadzi sprawy sądowe zastępując Spółdzielnie. Pisze i opracowuje dokumenty wewnętrzne w spółdzielniach mieszkaniowych i wspólnotach tj. statuty, regulaminy, uchwały i umowy. Absolwent wydziału Prawa na Uniwersytecie Marii Curie  Skłodowskiej w Lubinie. Ukończył Studia Przygotowania Pedagogicznego i posiada uprawnienia do nauczania. W 2010 r. uzyskał licencję zawodową w zakresie zarządzania nieruchomościami. Autor publikacji  z zakresu prawa spółdzielczego m.in. Rzeczpospolita i wydawnictwo CH Beck.

Przedstawiciele firmy ISTA - Ista Polska jest częścią międzynarodowej firmy Ista International, będącej jednym ze światowych liderów w zakresie rozliczania indywidualnych kosztów ciepła, wody oraz innych mediów. W Polsce obecni są od 1993 roku. Pomagają zarówno zarządcom, jak i mieszkańcom w racjonalnym gospodarowaniu energią cieplną i wodą. Więcej na stronie: https://www.ista.com/pl/


Ze względu na poważne konsekwencje finansowe dla zarządców postępowań sądowych – praktyczne ustalenia zasad rozliczeń i odszkodowań, ma dla nas podstawowe znaczenie, choćby z faktu, że opłaty za zużycie energii stanowią większą część obciążeń użytkowników lokali.

Serdecznie zapraszam

Jerzy Kruk
Prezes Zarządu

Termin:

8 maja (poniedziałek) 2017 r. od godz. 9:30 - 14:45

Miejsce:

DK Bakara (SM Metalowiec)
ul. Różana 4/6
Wrocław

Koszt:

250,00 zł/os. - kwota promocyjna obowiązuje członków KIGN oraz osoby posiadające licencje KIGN wraz z aktualnym wpisem do Centralnego rejestru Zarządców nieruchomości KIGN oraz Pośredników w obrocie nieruchomościami KIGN

280,00 zł/os. - dla pozostałych osób

 

Program szkolenia: 

9:30 – 9:40

– rejestracja uczestników

9:40 – 10:15

– prezentacja: Property Management Group propozycje inwestycyjne dla zarządców

10:15 – 10:30

– przerwa kawowa

10:30 – 14:45

– wykłady i prezentacje:

Rozliczanie zużycia energii cieplnej w lokalach mieszkalnych:

 • Podstawy prawne rozliczeń ciepła, termin wprowadzenia zmian.
 • Warunki prawne pośrednictwa w dostawie ciepła i wody do lokali właścicieli.
 • Obowiązki w zakresie rozliczeń spółdzielni i wspólnoty.
 • Zasady rozliczeń ciepła.
 • Wybór metody rozliczeń.
 • Monitorowanie zużycia i dostęp do lokalu.
 • Skutki braku odczytu.
 • Zasady ustalania odszkodowania.
 • Problemy opracowywania regulaminu kosztów zakupu dostawy ciepła i ciepłej wody.
 • Odpowiedzialność za opłaty w spółdzielni mieszkaniowej.
 • Zasady prawne i finansowe rozliczeń mediów z właścicielami lokali, po zmianie ustawy o własności lokali od 29 sierpnia 2015 roku.
 • Praktyczne rozwiązania rozliczeń.

12:20 – 12:30

– przerwa kawowa

14:45

– zakończenie szkolenia - lunch

 

W załączeniu:

Dokument PDFSzczegółowy program seminarium - szkolenia

Dokument PDFKarta zgłoszenia

 

 

Poznaj składkę ubezpieczenia wypełniając poniższy formularz:

Zawierając umowę ubezpieczenia za pośrednictwem Instytutu Gospodarki Nieruchomościami możesz dodatkowo zarobić 8 % od wartości składki ubezpieczeniowej!

 © Wszystkie prawa zastrzeżone
Żadna część jak i całość utworów zawartych na stronie www.ign.org.pl nie może być powielana i rozpowszechniania lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętą digitalizacją, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami www.ign.org.pl. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Instytutu Gospodarki Nieruchomościami lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Zamknij

Strona ign.org.pl używa plików cookies w celu ułatwienia korzystania ze strony oraz dostosowania treści do preferencji użytkownika. Jeśli nie zgadzasz się na zapisywanie tych plików na dysku Twojego komputera zmień ustawienia swojej przeglądarki. Przeglądając tą stronę zgadzasz się na używanie plików cookies zgodnie z aktualnie stosowanymi ustawieniami przeglądarki internetowej.